İMER İsitme Cihazları Ldt Sti

Oticon - Dual İşitme_Cihazı;

DUAL - Hiçbir zaman muhteşem bir ses daha iyi bir görünümde olmadı!

 

Dışarıda ve hareket halinde olduğunuzda, değişken dinleme koşullarında en muhteşem ses kalitesini sunan esnek bir işitme cihazına ihtiyaç duyarsınız.

Geleneksel işitme cihazları, sizi harika bir görünüm ile performans arasında seçim yapmak  zorunda bırakır. Neden bu seçimi bütün işitme cihazlarında yapmak zorunda kalalım? Oticon Dual, üstün teknolojideki zekası ve doğal ses kalitesinin faydaları ile kullanıcısını kapalı ve açık ortamlarda memnun etmesi için tasarlandı.

 

Doğal işitmenin benzerine sahip olabilirsiniz!

 

Standart cihazlar bağımsız çalışırken, bir çift Oticon Dual birlikte çalışır ve sesleri doğal ve dengeli bir şekilde sunarlar. Biz buna (Spatial Sound) uzaysal ses deriz.

İşitme cihazları için Spatial Sound, TV'lerdeki yüksek çözünürlükte dijital görüntü gibidir.  Ekstra ''ses pixel'leri'' çok daha fazla detay sunarak yön bulmanızı ve sesleri ayırd etmenizi sağlar.  Böylece sizin algılamanız ve tepkileriniz çok daha hızlı ve duyarlı olacaktır.

Dual ile birlikte artık hayatınız işitme kaybınız tarafından sınırlanmayacak. Yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz. 

Dual'ın faydaları

Dual piyasadaki hiç bir geleneksel işitme cihazında olmadığı kadar geniş bir aralıkta sesleri kapsar – özelliklede yüksek frekanslarda. Konuşma daha berrak ve anlaşılır, müzik daha zengin. Bununla birlikte, insanlarla olan bağınızda ve çevrenizdeki diğer varlıklar bakımından, hangi ortamda olduğunuzdan daha emin olacaksınız.

Spatial Sound(uzaysal ses) ile yapabilecekleriniz:

- Kalabalık bir restoranda akşam yemeği keyfini yaşayabilirsiniz

- Toplantılarda anlaşılır ve güvenle iletişim kurabilirsiniz

- Biri konuşmaya başladığında veya arkanızdan araç geçtiğinde bakacağınız yönü daha hassas olarak fark edip, doğru yöne döner bakarsınız

DOticon Dual her bakımdan kullanıcısının günlük ihtiyaçlarına öncelik verilerek tasarlandı.

 

Yüksek teknoloji tasarımı

Oticon Dual'in tasarımı, hastaların işitme cihazı kullanmaya karşı olan direncini yıkan bir tasarımdır. Müşterileriniz Dual'in yüksek teknoloji ürünü çizgileri ve minik boyutunu gördüğünde, onların iç çekişini göreceksiniz.

 

Spatial Sound

Çift taraflı uygulanan Dual'lar, doğal yön bulmayı sağlamada gerekli olan değişikliklerin hassasiyetini ve zamanlamasını sunmak için tek bir santral ünite gibi çalışır. Cihazlar beynin gerçek bir ses resmi algılamasını sağlamak için  baskılama görevlerini paylaşır ve otomatik özelliklerini koordine eder.

 

RISE

Dual'in temelini Oticon RISE teknolojisi oluşturur. RISE teknolojisi, bütün dinleme koşullarında ultra hızlı ses işlemleri ve çok üstün, tutarlı ses kalitesi sunar.

Tam bağlantı ve uzaktan işlemler

Opsionel olarak eklenen Oticon Streamer ile Tv ve cep telefonları gibi Bluetooth özellikli diğer aygıtlarla geniş bağlantı seçenekleri sunar. Streamer ayrıca program değiştirme ve volüm kontrol için kullanılabilir.

 

Gelişmiş Feedback kontrolü

Dual Oticon'nun en gelişmiş feedback önleme sistemini kullanır(DFC2). Bu yüksek etkili özellik hemen hemen her durumda feedback'i önler.

 

Nem ve kulak kirinden koruma

Dual paslama ve çürümeyi önleyen, nem ve rutubet önleyici nano kaplama ile takviye edilmiştir, hoparlör ünitesi de iki tane filtre ile kulak kirinden korunmaktadır.

 

Pil ömrü

Dual'in geliştirilmiş RISE teknolojisi standart 312 pillerde pil ömrünü 160 saate çıkarmıştır.

 

Standart Özellikler

* Geniş frekans aralığı 10kHz

* Artırılmış pil ömrü

* Otomatik telefon programı

* Üçlü Gürültü Yönetimi

* İnsan sesine odaklı baskılama ( VAC ) Voice Aligned Compression

* Dinamik feedback yönetimi

* My Voice (Kendi sesini baskılama)

* Phonecoil

* Multiband adaptif direksiyonalite

* Clarity2 (berraklık,doğal ve anlaşılır ses özelliği)

* Front Focus (sese karşı odaklanma)

* Hafıza

* Streamer opsiyonu

* Dört program (Streamer ile birlikte)

* Kimlik seçici, beş farklı profilde

* Otomatik ve manuel adaptasyon yönetimi

* nEARcom programlama imkanı